2020 YKS sonuçlarına göre Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokuluna yerleşen öğrencilerin kayıt işlemleri ile ilgili bilgiye ulaşmak için tıklayınız. 

Yukarıda linki verilen dokümanı incelemeniz önem arz etmektedir.

  • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokuluna kayıt hakkı kazanan öğrencilerimiz Sağlık raporundan dolayı E-DEVLET üzerinden kayıt yaptıramayacaklardır.

 

  • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programına kesin kayıt için: Tam teşekküllü resmi devlet veya üniversite hastanesinden, eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal bir engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu (aslı) veya herhangi bir hastalığı olmadığına dair düzenlenmiş tek hekim raporu gerekmektedir.

 

  1. 2020-YKS sonucuna göre, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında Üniversitemiz programlarına girmeye hak kazanan adaylar, kesin kayıt işlemlerini 2020-YKS sonuç belgesinde belirtilen tarihlerde (31 Ağustos-05 Eylül 2020) ve adreslerde şahsen veya vekâletle yaptıracaklardır. Öğrenciler kesin kayıttan önce mutlaka internetten ön kayıt yapmaları gerekmektedir. 
  2. Öğrenci Numaranı Öğren ve Ön kayıt İşlemlerindeki linklerini kullanmak suretiyle ön kayıt formunu doldurmaları ve kaydetmeleri gerekmektedir. 
  3. Üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanının, aslı ibraz edilmek üzere, fotokopisi.
  4. 2001 ve daha öncesi doğumlu erkek öğrenci adayları için, Üniversiteye kesin kayıtta askerlik bakımından herhangi bir sakınca olmadığına ilişkin, ilgili askerlik şubesinden alınan yeni tarihli resmi belge. 
Olusturulma Tarihi:2020-08-27 12:47:49
Guncelleme Tarihi: 2020-08-31 05:44:12